Hackovanie hier part1 – základy

Nástrojov na hackovanie hier (a aplikácií) pre Android je hneď niekoľko. Spôsoby ako na to, sa dajú rozdeliť na 4 hlavné možnosti.

POZOR! Všetky nástroje a postupy v tomto článku sú uvádzané len na účely výučby!!!

Hneď na začiatok treba upozorniť aj na to, že okrem nelegálnosti týchto aplikácií, je tu problém aj etický. Keby každý všetky hry hackoval a nikto by za ne neplatil, nemohli by na nich pracovať profesionálne tímy programátorov a hry by nemohli byť také kvalitné aké sú teraz.

Keď chceš hrať platenú hru, kúp si ju, hraj jej free verziu alebo hraj hry, ktoré sú zdarma!

Keď chceš v hre podvádzať, prídeš o pôžitok z hry! Zmyslom hier nie je byť najsilnejší/najrýchlejší/najväčší, ale cesta k dosiahnutiu tohto cieľa. Keď nainštaluješ hackovaciu aplikáciu a do hodiny ukončíš hru, ktorú by si inak hral aj pol roka, nebudeš mať z nej ani zďaleka taký dobrý pocit, ako keby si si víťazstvo zaslúžil. Ak si hru chceš vychutnať a chceš sa pri nej zabaviť, nerob túto nelegálnu a neetickú činnosť!!!

 

Ako som spomínal, spôsoby sa dajú rozdeliť na hlavné 4:

1. Stiahnutie upravenej hry.

Použitie je jednoduché, stačí si nájsť upravenú verziu hry niekde na internete a tú nainštalovať. V názve majú takmer vždy označenie ,,Mod“ v rôznych kombináciách ,,Super Mod“, ,,Money Mod“, ,,All free Mod“ atď..

Výhoda: Niekto spravil robotu za nás.

Nevýhoda: Okrem úprav v popise upravenej hry, je tam často pribalený darček v podobe nejakého vírusu alebo trójskeho koňa.

2. Stiahnutie Save súboru hry.

Väčšinou sa jedná o súbory v priečinku interného úložiska Android/data/priečinok hry. Stačí stiahnuté súbory rozbaliť a nakopírovať ich namiesto pôvodných.

Výhoda: Niekto spravil robotu za nás.

Nevýhoda č.1: Okrem úprav v popise k súboru, je tam často pribalený darček v podobe nejakého vírusu alebo trójskeho koňa.

Nevýhoda č.2: Často je hra už odohratá, všetky levely otvorené, všetky misie ukončené.

3. Nakupovanie v hre zadarmo.

Takzvané In-app nákupy sa dajú hacknúť pomocou aplikácií Freedom alebo Lucky Patcher. Po úprave hry sa namiesto reálnej výzvy na platbu zobrazí upravená tabuľka a keď ide všetko dobre, hra si myslí, že prebehol klasický nákup. Cez Lucky Patcher je viac možností ako na to. Dá sa upraviť konkrétna appka hry, dá sa úplne prepísať systém nákupov pre všetky hry a aplikácie zmenou systémových súborov, alebo keď má zariadenie root, tak cez xposed modul sa dá nahradiť systém nákupov pre všetky hry a aplikácie bez zmeny systémových súborov.

Výhoda: Pohodlné „nakupovanie“ v menu hry.

Nevýhoda:  Aj keď zriedka, občas sa stane, že po úprave je hra nestabilná. Vtedy ju treba preinštalovať.

4. Úprava dát v hre.

Robí sa to na to určenými aplikáciami (potrebný root) napríklad GameGuardian, GameHacker, GameKiller, GameCIH, CheatEngine a ďalšie.. Jedná sa o aplikácie, ktoré pre svoju plnú funkčnosť potrebujú root, aby vedeli pristupovať k údajom v pamäti a vedeli ju upravovať. Väčšina hore uvedených má podobnú funkčnosť, ale najčastejšie používaný je asi GameGuardian, ktorý je aktívne vyvíjaný a má veľa (fakt veľa) funkcií, z ktorých sa tie základné ľahko používajú aj vďaka veľkému množstvu návodov na internete.

Výhoda: Vo väčšine hier sa dá toho upraviť oveľa viac, než vo vyššie spomenutých možnostiach.

Nevýhoda: Potrebný root zariadenia a lepšie logické schopnosti.

Základ je používať na testovacie účely google účet na to vytvorený (nie svoj hlavný účet) a pri niektorých komplikovanejších hrách, kde je veľa možností úprav, je dobré používať nejaký druh klonovanej aplikácie alebo oddeleného úložiska (Dualspace, Paralell Space alebo im podobné) a úpravy robiť na nej, aby hlavná hra zostala nepoškodená.

Samozrejme sú ďalšie možnosti úprav hry (okrem týchto základných), ako napr. úprava app alebo už nainštalovaných súborov cez počítač, to už je ale iný level, o ktorom by sa dala napísať celá séria článkov. Možno raz..

Ešte jedno upozornenie na záver:

Pre každú vyššie spomenutú možnosť platí, že nemusí fungovať v každej hre a aj keď funguje, neznamená to, že bude fungovať vždy alebo že na to výrobca hry nepríde. Výrobca hry tieto spôsoby určite tiež pozná a preto treba počítať s tým, že už má (alebo časom bude mať) mechanizmy na odhalenie nepoctivého hrania. Preto treba byť pripravený na BAN v hre!

 

Všetky nástroje a postupy v tomto článku sú uvádzané len na účely výučby!!! Keď chceš hrať platenú hru, kúp si ju, hraj jej free verziu alebo hraj hry, ktoré sú zdarma! Keď chceš v hre podvádzať, prídeš o pôžitok z hry!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *