Via browser

Internetový prehliadač na Android s funkciou ,,snifferu“ médií (odchytáva linky na audio/video súbory, ktoré sú na stránke). Robí (takmer) to isté ako Amaze browser, ale má túto funkciu viac schovanú medzi nástrojmi.
Prečo takmer to isté? Lebo to robí ešte o trochu lepšie. Odchytáva o dosť viac, čo môže byť pre niekoho výhoda a niekoho nevýhoda, keď musí hľadať medzi viacerými súbormi, na druhej strane tam ten audio/video súbor určite nájde.

Amaze browser napríklad neukáže súbory pod istú veľkosť (asi 3Mb), čo vadí keď si chcem odchytiť stream internetového rádia, ktorý má logicky nulovú veľkosť. Pre nenáročného užívateľa ale postačuje a nestratí sa v možnostiach Via browseru.
Kto toho chce ale viac, pre toho je Via browser vhodnejší.

Odchytávanie médií je schované v Menu/Tools/Resource sniffer kde zobrazí zoznam médií. Po krátkom stlačení (na konkrétny súbor) otvorí súbor v novom okne a po dlhom stlačení zobrazí možnosť stiahnuť alebo prehrať vo vlastnom prehrávači.

Má v sebe zabudované blokovanie reklám na stránke aj s možnosťou označiť reklamu, ktorá sa následne odstráni (v prípade, keď nemá proti tomu stránka špeciálnu ochranu). Má rôzne možnosti customizácie (úpravy) vzhľadu prehliadaču, ale čo je špecialita s akou sa často nestretávame v android browseroch, je možnosť zobraziť zdrojový kód stránky a vyhľadávať v ňom. Kto vie na čo to použiť, toho táto funkcia určite poteší.

Pôvodne som ho mal predinštalovaný v Aex 4.6 Rom-ke, kde som sa mu viac pozrel na zúbok a dosť som si ho odvtedy obľúbil.

Z google play ho vieš zdarma stiahnuť tu: link

Jeden komentár k “Via browser”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *