Nova launcher

Nova launcher je launcher pre Android s obrovským množstvom možností prispôsobenia všetkého čo sa na vzhľade a funkčnosti domácej obrazovky zmeniť dá. Je rýchli, zaberá v RAM málo miesta a fungujú na ňom spoľahlivo widgety, ktorým sa dá upraviť aj veľkosť.

Zmeniť sa dá typ, veľkosť, rozloženie, tvar, množstvo ikoniek a ich spravanie na ploche (použiť sa dajú aj balíčky ikoniek), rôzne úpravy textu pod nimi, typ prechodov medzi obrazovkami a veľa veľa ďalších nastavení.

Položky menu sa dajú upraviť tiež toľkými spôsobmi, že si každý príde na svoje. Zoznam aplikácií sa dá posúvať vodorovne, zvyslo, po kartách, v skupinách, s pozadím, bez pozadia, dá sa upravovať rozloženie ikoniek a ďalšie nastavenia. Prispôsobiť ide aj dok a priečinky.

Verzia zdarma obsahuje obrovské množstvo nastavení a väčšine bude postačovať. Vo verzii Prime (platenej) sa dajú upraviť aj gestá a pridať počítadlo v ikonkách.

Kto si chce kúpiť Prime verziu, a nechce platiť plnú sumu, môže využiť akcie, kedy cena klesne na 50 centov (minimálne počas vianoc). Ja používam Nova launcher k plnej spokojnosti už roky a mal som ho na všetkých telefónoch, tabletoch a android boxoch. Nie náhodou má verzia zdarma 50 000 000 (áno, 50 miliónov) stiahnutí z Google play a platená 1 000 000 (1 milión) stiahnutí.

Malé porovnanie Android launcherov v prehľadnej tabuľke: Link

Nova launcher je možné sťahovať zdarma z Google play tu: link

Platenú verziu Prime je možné sťahovať tu: link

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *