Amaze browser

Internetový prehliadač na Android s funkciou automatickej detekcie médií.

Keď sa na stránke nachádzajú audio alebo video súbory a prehliadač ich zaregistruje (občas ich k tomu treba spustiť), upozorní na ne ikonou v spodnom panely. Po kliknutí na túto ikonu zobrazí audio/video súbory v ponuke, v ktorej sa na ne dá kliknúť a vybrať si z možností ako:

  • Prehrať vo vlastnej aplikácii
  • Prehrať cez Chromecast
  • Stiahnuť
  • Kopírovať link

takže nieje problém prehrať audio/video vo vlastnom prehrávači (napr. v MX playeri) aj keď to stránka pôvodne nepodporuje. Využiť sa to dá pri rôznych exotických prehrávačoch na stránkach, kde sú niekedy dosť nešťastne riešené ovládacie prvky, prípadne z iných dôvodov na prehrávanie vo vlastnom obľúbenom prehrávači namiesto stránky. Video ide otvoriť aj v programe Bubble Upnp/Dlna, takže ho viete streamovať do siete (napr. na Smart TV) aj takýmto spôsobom.

Sťahovanie zo stránok je možné vstavaným amaze downloaderom, systémovým downloaderom alebo inou (srdcu blízkou) aplikáciou.

Stále ale zostáva možnosť prehrať aj v pôvodnom prehrávači na stránke, na rozdiel od Armorfly browser, ktorý namiesto prehrania hneď ponúkne stiahnutie alebo otvorenie vo vlastnom prehrávači (a ani nezachytáva mp3), aj keď má krajší dizajn ako Amaze browser.

Z ďalších funkcií Amaze browseru stojí za zmienku, že má v sebe zabudované blokovanie reklám, ale bez možnosti pridať vlastné blokovania. Má tiež funkciu prepnutia prehliadača do bubliny, niečo ako má Messenger hlavičky, ale túto funkciu má lepšie vyriešený Flyperlink.

Dodám, že Amaze browser nepoužívam ako hlavný prehliadač, lebo na to mi viac vyhovuje Chrome, ale na sťahovanie a pozeranie médií cez vlastný prehrávač je dobrý. Škoda, že túto funkciu nemajú všetky prehliadače.

Z google play ho vieš zdarma stiahnuť tu: link

2 komentáre k “Amaze browser”

  1. Spätné upozornenie: Via browser – Zlorakov web

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *